Usługi medyczne

BADANIE CHIRURGICZNE

Kwalifikacja do zabiegów operacyjnych, takich jak: operacje żylaków kończyn dolnych; operacje hemorroidów, szczeliny i przetoki okolicy odbytu; klasyczne i laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego; operacje plastyczne przepuklin z użyciem siatki - tzw. technika beznapięciowa; inne drobne zabiegi chirurgiczne.

USG tętnic i żył

Badanie usg tętnic i żył pozwala na ocenę morfologiczną budowy naczyń tętniczych i żylnych oraz na ocenę przepływu krwi w tych naczyniach. Wykorzystując możliwości techniczne sprzetu oraz doświadczenie kliniczne osoby badającej można uzyskać dużo informacji na temat ewentualnie istniejacych zaburzeń.

USG jamy brzusznej

Utrasonografia jamy brzusznej jest mało inwazyjnym badaniem pozwalajacym na ocenę narzadów jamy brzusznej przy wokorzystaniu promieni ultradźwiękowych. 

USG tkanek powierzchownych

Nowoczesne sondy ultradźwiękowe pozwalają na ocenę wszystkich tkanek i narzą- dów powierzchownych takich jak: tarczyca, jądra, jama opłucnowa, tkanka podskórna, skóra, mięśnie oraz ścięgna. W przypadku istniejących zmian, dzięki doświadczeniu chirurgicznemu, istnieje mozliwość diagnosty-cznej lub leczniczej punkcji igłowej.

Scleroterapia

Usuwanie drobnych naczyń żylnych na kończynie dolnej poprzez wstrzyknięcie do naczynia specjalnej substancji chemicznej: Aethoxysklerol lub Fibro-vein. Obecnie wykonuje się też wstrzyknięcie tzw. pianki. Pacjent po zabiegu ma normalnie funkcjonować. Przez parę dni ma nosić uciskowe pończochy jako kompresjoterapię.

Kompresjoterapia

Metoda przeznaczona dla pacjentów z chorobami naczyń żylnych i limfatycznych, zakwalifikowanych do używania materiałów kompresyjnych. Istnieje możliwość doboru różnych produktów wiodących firm, np. Sigvaris.

Miniphlebectomia

W miejscowym znieczuleniu  przez mini nacięcia skóry usuwa się mechanicznie drobne naczynia żylne.

Zmiany na skórze (brodawki, kurzajki)

Laserem chirurgicznym można usunąć zmiany skórne precyzyjnie i bez krwawienia. Skuteczność zabiegów jest wysoka, a ślad po usuniętej zmianie jest niewielki. Rana goi się pod strupem i nie ma problemów z pielęgnacją (dozwolona normalna pielę-gnacja skóry). Po odpadnięciu strupa skóra początkowo jest zaczerwieniona, a po kilku tygodniach ma normalny kolor. Niektóre zmiany przed zabiegiem są oceniane dermatoskopowo a czasami wycięte zmiany ocenia się histopatologicznie.

Wrastające paznokcie

Precyzyjne działanie lasera przyczynia się do minimalnego uszkodzenia skóry i łożyska paznokcia. Ponadto, laser ten doskonale niszczy towarzyszące nadkażenie bakteryjne i grzybicze. W przypadku zmian zaawan-sowanych (zaniedbanych) wykonuje się zabieg Quena. Dalsze leczenie prowadzone jest przez założenie na paznokieć klipsów marki B/S SPANGE.

Zabiegi na błonie śluzowej w jamie ustnej

Podcinanie skróconych wędzidełek wargi górnej i języka - dokładność i delikatnosć cięcia powoduje minimalny uraz i szybkie gojenie rany.

RECTOSKOPIA I ANOSKOPIA

Leczenie i diagnostyka powszechnych dolegliwości końcowego odcinka jelita grubego takich jak: guzki krwawnicze odbytu, szczelina i świąd odbytu, zakrzepica splotu przyodbytniczego.

ESPERAL

Zabieg wykonuje się u osób uzależnionych od choroby alkoholowej, którzy przebyli terapię odwykową i mają zalecone wszycie tabletek Disulfiram o powszechnej nazwie "Esperal". W znieczuleniu miejscowym umieszcza się bezboleśnie tabletki w tkance podskórnej okolicy pośladkowej, które ulegają wchłonięciu do roku czasu. Okres ten jest potrzebny dla Pacjenta aby móc w tym czasie lepiej znosić i kontynuować terapię odwykową.

WIZYTY DOMOWE

W przypadku pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do Gabinetu Chirurgicznego, istnieje możliwość umówienia się telefonicznie na wizytę domową, po wcześniejszym ustaleniu i wyjaśnieniu celu i zakresu wizyty.

Rejestracja: +48 606 434 105. Poniedziałek - piątek, w godzinach od 12:00 do 17:00.